W dniu 25 kwietnia br. we Frydrychowicach odbyły się III Ogólnopolskie Manewry Ratowniczo-Gaśnicze MDP „Frydrychowice 2026”. W wydarzeniu uczestniczyło 12 drużyn młodzieżowych, które brały udział w zawodach mających na celu doskonalenie umiejętności ratowniczo-gaśniczych. Zmagania były nadzorowane przez dzielnicowych oraz inne służby, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników.
Podczas manewrów zawodnicy mieli do wykonania dziewięć różnych konkurencji, które miały charakter pożarniczo-medyczny. Uczestnicy byli oceniani nie tylko pod kątem technicznych umiejętności, ale także współpracy zespołowej i kreatywności. Częścią rywalizacji były ćwiczenia w wirtualnej rzeczywistości oraz konkurs na najlepsze hasło promujące to wydarzenie, co dostarczyło dodatkowych emocji i możliwości wykazania się innowacyjnością.
Nad prawidłowym przebiegiem manewrów czuwali przedstawiciele różnych służb, w tym Maltańskiej Służby Medycznej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Zaangażowanie dzielnicowych z Komisariatu Policji w Andrychowie miało na celu wsparcie logistyczne i organizacyjne wydarzenia. Manewry nie tylko sprawdziły umiejętności młodych strażaków, ale również ukazały znakomitą współpracę pomiędzy różnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w regionie.
Źródło: Policja Wadowice
Oceń: Manewry młodzieżowych drużyn pożarniczych we Frydrychowicach
Zobacz Także



